Чим відрізняються сонячні батареї від сонячних колекторів?

  • Чим відрізняються сонячні батареї від сонячних колекторів?

Дана стаття не є науковою роботою, але я сподіваюся, вона допоможе розібратися тим людям, які цікавляться альтернативною енергетикою в питанні «Чим відрізняються сонячні панелі від сонячних колекторів?».

Для початку кілька визначень простими словами:

Сонячна панель - це пристрій, за допомогою якого сонячне світло перетворюється в електрику. Найчастіше сонячні панелі називають сонячними батареями, а більш обізнані кажуть фотоелектричні модулі (скорочено ФЕМ). Перші зразки сонячних панелей були Розроблено в середині минулого століття, а родоначальником даного пристрою вважається Джакомо Луїджі Чамічан. Основним елементом сонячних батарей є кремній.

Сонячний колектор, чиє визначення дуже якісно і ємне, на мій погляд, описано у Вікіпедії, - це пристрій для збору теплової енергії Сонця. Іноді сонячні колектори називають геліоустановка, часом таке визначення вводити в оману, і люди думають, що там якимось чином використовується гелій. Насправді все набагато простіше - «Геліос» в перекладі з грецької мови означає Сонце, звідси і назва геліоустановка, а спрощено це означає сонячна установка. В середині сонячного колектора, знаходиться теплоносій (тобто елемент, Який поглинає сонячне тепло і далі передає його в систему). Як правило, геліоустановка вживають для нагріву гарячої води у водопроводі або опалення, але це далеко не весь перелік їх можливостей.

З визначеннями на цьому закінчимо і перейдемо до функціонал даних пристроїв, а також до їх вмісту більш докладно.

Функціональне призначення сонячних панелей - вироблення електрики, а сонячних колекторів - вироблення теплової енергії. Думаю, що з сонячними панелями (батареї) все гранично ясно, ми їх використовуємо для того, щоб отримувати електрику і, внаслідок цього у нас з'являється можливість абсолютно безкоштовно заряджати телефони, акумулятори, освітлювати будинки, дороги. А з 2012 року в Україні з'явилася можливість заробляти на сонячних панелях, - продаж електроенергії державі за «зеленим тарифом» (про це буде окрема стаття). Нагадаю, сонячна панель в основній своїй масі складається з пластин кремнію (фотоелектричні перетворювачі), все інше - це конструктивні елементи: алюмінієва рама, скло.

Функціональне призначення сонячних колекторів, як уже раніше згадувалося, - це гаряче водопостачання і опалення, підтримання температури в басейнах, нагрів акумулювальних місткостей і навіть опрісненням води. За видами розрізняють два основних типи колекторів:

  • пласкі колектори, вони чимось схожі на сонячні панелі, але набагато важче, і містять в собі елемент, що поглинають сонячне випромінювання (абсорбер), теплообмінник (простіше сказати трубка), по якій рухається теплоносій (рідина, найчастіше гліколь, але не рідкість і вода), а також теплоізолюючий шар, щоб не втрачати поглиненої сонячне тепло;
  • вакуумні колектори, їх відрізнити дуже просто - вони складаються зі скляних вакуумних трубок і теплообмінника і звичайно ж рами, на якій все вищеперелічене кріпиться.

Ось так все просто. Сподіваюся, що дана стаття внесе якусь ясність в розумінні того, як можна відрізнити сонячні панелі від сонячних колекторів, а також допоможе розібратися в двох основних видах геліосистем.

Рекомендовані товари

Мережева сонячна станція 30 кВт Standard на землі

Мережева сонячна станція 30 кВт Standard на землі

Мережева сонячна станція 30 кВт Standard на землі - сонячна електростанція, яка використовується для продажу електроенергії за зеленим тарифом або для забезпечення електрикою власних потреб. Сонячні панелі розташовуються на наземній констру..

460874 грн.

Мережева сонячна станція 10 кВт Standard на похилому даху

Мережева сонячна станція 10 кВт Standard на похилому даху

Мережева сонячна станція 10 кВт Standard на похилому даху - сонячна електростанція, яка використовується для продажу електроенергії за зеленим тарифом або для забезпечення електрикою власних потреб. Полікристалічні сонячні панелі розташовуют..

173228 грн.

Гибридна сонячна станція 5 кВт Premium на похилому даху

Гибридна сонячна станція 5 кВт Premium на похилому даху

Гібридна сонячна станція 5 кВт Premium на похилому даху - сонячна станція, яка об'єднує в собі характеристики мережевих і автономних станцій. Гібридне рішення використовується для продажу електроенергії за зеленим тарифом, для забезпечення електр..

254903 грн.

Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 1.150 HT

Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 1.150 HT

Vaillant auroSTEP plus – незакіпаюча сонячна система на базі сонячних колекторів Vaillant auroTHERM classic VFK 135/2 D(VD). Основною перевагою геліоустановки auroSTEP plus є повне виключення можливості закипання системи, завдяки унікальній запатенто..

95900 грн.

Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 1.120

Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 1.120

Meibes Huch EnTEC FKF 1.120- незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 120 л, призначена для гарячого водопостачання. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готовим рішенням сонячної систе..

124902 грн.