Меню
Шановні відвідувачі! Менеджери компаніїї Природна Енергія мають честь захищати нашу Україну. Ми скоро повернемось! Все буде Україна!
Тимчасово заявки на обладнання та монтаж приймаються нашим партнером компанією «Атмосфера». Для отримання знижки назвіть код NENERGY

Геліосистеми та системи нагріву води

Незакипаюча геліосистема Vaillant auroFLOW plus VPM 15D.6
0
Код товару: 000010013153.6
Ціну уточнюйте
Vaillant auroFLOW plus – незакіпаюча геліосистема з технологією DrainBack, призначена для гарячого водопостачання, підтримки системи опалення та нагріву води в басейні. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готови..
Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 1.150 HT
0
Код товару: 20202932
103 144 грн.
Vaillant auroSTEP plus – незакіпаюча сонячна система на базі сонячних колекторів Vaillant auroTHERM classic VFK 135/2 D(VD). Основною перевагою геліоустановки auroSTEP plus є повне виключення можливості закипання системи, завдяки унікальній запатенто..
Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 2.250 HT
0
Код товару: 20202933
144 808 грн.
Vaillant auroSTEP plus – незакіпаюча сонячна система на базі сонячних колекторів Vaillant auroTHERM classic VFK 135/2 D(VD). Основною перевагою геліоустановки auroSTEP plus є повне виключення можливості закипання системи, завдяки унікальній запатенто..
Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 3.350 HT
0
Код товару: 20202935
205 114 грн.
Vaillant auroSTEP plus – незакіпаюча сонячна система на базі сонячних колекторів Vaillant auroTHERM classic VFK 135/2 D(VD). Основною перевагою геліоустановки auroSTEP plus є повне виключення можливості закипання системи, завдяки унікальній запатенто..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 1.120
0
Код товару: 1100113.1
148 038 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 1.120- незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 120 л, призначена для гарячого водопостачання. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готовим рішенням сонячної систе..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 2.200
0
Код товару: 1100111.2
181 437 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 2.200 - незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 200 л, призначена для гарячого водопостачання. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готовим рішенням сонячної..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 3.300
0
Код товару: 1100111.3
216 366 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 3.300- незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 300 л, призначена для гарячого водопостачання. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готовим рішенням сонячної систе..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 6.300.500
0
Код товару: 1100113.6
398 863 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 6.300.500 - незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 300 л та буферною ємністю 500 л, призначена для гарячого водопостачання та підтримання системи опалення. Система включає в себе всі необхідні к..

На що звернути увагу при виборі сонячної геліосистеми? Від чого залежить ціна?

Якщо вас вразило кількість сонячних панелей на дахах європейців і ви теж вирішили не відставати від модного екотренд, то перехід на альтернативні джерела енергії найпростіше почати з установки сонячної геліосистеми. Воду, нагріту сонцем, зазвичай використовують для гарячого водопостачання будинку, і все частіше інтегрують в системи опалення та підігріву басейнів.

На території України від 200 до 260 сонячних днів в році, тому геліосистеми можуть покривати до 40% потреб в гарячій воді в зимовий час і від 75 до 100% - в перехідній і теплий сезон. Це дає певну незалежність від зростання тарифів на електрику або газ, які надає держава. Так, вартість 1 л води, нагрітої за допомогою енергії сонця, обходиться всього в 6 копійок. Для багатьох також важливо, що вони зменшують свій вуглецевий слід і зберігають середовище проживання для наступних поколінь.

В ідеалі геліосистеми можуть бути заплановані на етапі будівництва будинку, але можлива інтеграція з вже існуючою системою. Важливо розуміти, що жоден з типів сонячних колекторів не може забезпечити на 100% потреби в гарячої води протягом усього року. Але термін експлуатації тенів і котлів для додаткового нагріву води збільшується в півтора рази, а суми в платіжках помітно зменшуються з першого місяця установки геліосистеми. У літній період, навпаки, в деяких випадках виникає необхідність утилізації надлишкового тепла.

Як знайти оптимальне рішення між вашими потребами, особливостями об'єкта, на якому буде встановлюватися гелиосистема, і матеріальними можливостями? Давайте порівняємо можливості і особливості експлуатації плоских та вакуумних сонячних колекторів, щоб зробити правильний вибір.

Геліосистема з плоским або вакуумним колектором?

При використанні на протязі всього року більш стабільно проявить себе гелиосистема з вакуумним колектором, який має низькі теплові втрати і ефективно вловлює навіть розсіяне світло. Вакуумні колектори можуть заощадити до 60% енергії для опалення, тому що вони працюють навіть на 30-градусному морозі.

Плоскі колектори більш доступні за ціною і зможуть повністю покрити потребу в гарячій воді в теплу пору року, але не підтримують живлення достатнє нагрівання води в осінньо-зимовий сезон.

Тому перше питання, яке ви можете задати собі, вибираючи геліосистему, який роботи ви від нього очікуєте: цілорічної або сезонної *?

Друге питання пов'язане з кількістю води, яку необхідно нагрівати. Витрата води, наприклад, для однієї сім'ї або для міні-готелю, буде визначати обсяг бака-накопичувача. При неправильному проектуванні геліосистеми можливі крайності: або нестача теплої води, або її перегрів і стагнація системи (коли теплоносій закипає), якщо гаряча вода не розбирається. Заздалегідь продумайте, як ви будете утилізувати надлишок тепла. Одним з рішень є підігрів води для басейну.

Особливості роботи сонячних геліосистем в зимовий час

У холодний сезон сонячна геліосистема дозволяє попередньо нагрівати воду до 30 градусів і суттєво економити енергію для подальшого нагріву (електрикою або газом). Ефективність роботи сонячних колекторів взимку залежить від:

  • кількості сонячного світла і погодних умов,
  • кута нахилу колектора і його розташування (найкраще на південній стороні під кутом 35-60о),
  • чистоти поверхонь колектора,
  • природи речовини-теплоносія (розчин гліцерину дозволяє перетворювати сонячну енергію в теплову при більш низьких температурах, ніж розчин пропіленгліколю).

Конструкція вакуумних колекторів дозволяє вловлювати навіть розсіяну сонячну радіацію і не втрачати зібрану енергію. У той же час через низьку тепловіддачі при сильних снігопадах сніг може не встигати танути і повністю покрити трубки колектора, і його робота зупиниться. У більшості випадків така проблема не виникає, тому що сніг не тримається на поверхні трубок. Але іноді може знадобитися очищення поверхні вакуумного колектора, щоб його ефективність підвищилася.

Більша тепловіддача плоских колекторів в цьому випадку, навпаки, полегшує догляд за ними в зимовий період - сніг тане на їх поверхні, відбувається самоочищення, і немає необхідності в додатковому очищенні. Коли відбувається обмерзання поверхні колектора, то його продуктивність зменшується на 25%. Якщо екстремальні погодні умови тривають недовго, ви можете дочекатися, поки колектор відтане. Але по можливості зробіть очищення самі.

До речі, скло, з якого виготовляються трубки вакуумних колекторів, а також матеріал плоского колектора, дуже міцні і витримують удари навіть великого граду.

Обслуговування сонячних геліосистем

В цілому, геліосистеми розраховані на 25-30, а то і більше років роботи. Запорукою довгої служби є своєчасний нескладний контроль за роботою системи: тиском газу в розширювальному баку, станом циркуляційного насоса і запобіжного клапана, наявністю накипу в теплообміннику, складом теплоносія, а також діагностика контролера. Раз в 5-7 років необхідно міняти рідину-теплоносій, так як вона розкладається і окислюється при кипінні. Якщо ви рідко допускали періоди стагнації, то таку заміну можна проводити через 8-10 років.

Вакуумні колектори. У разі втрати вакууму (срібляста барієва поверхня стає білою) трубки колектора потребують заміни. Міський зміг може залишити на поверхні трубок наліт, який буде зменшувати ефективність геліосистеми, тому 1-2 рази в рік їх потрібно протирати.

Плоскі колектори. Можливо очищення поверхні колектора пару раз на рік, якщо в вашій місцевості повітря сильно забруднене.

Як видно, для кожної місцевості і кожного окремого об'єкта можна знайти оптимальне рішення. Обслуговування геліосистеми не вимагає складних технічних знань або навичок, а чиста енергія Сонця в найближчі мільйони років не закінчиться. Простота обслуговування і тривалий термін експлуатації встановленої геліосистеми допоможуть вирішити проблему гарячої води у вашому будинку на багато років.

Купити геліосистему в Україні - ТМ Природна Енергія

Ми працюємо з надійними європейськими виробниками сонячних колекторів (Німеччина, Польща) і пропонуємо купити геліосистеми для будь-яких об'єктів: як для невеликих будинків, так і для організацій. Напишіть або зателефонуйте і запитайте, щоб ми могли підібрати для вас найкраще рішення. Якщо Вас цікавить ціна на установку геліосистем, запитуєте інформацію у наших менеджерів, вони порадять як зробити краще у Вашому випадку.

_________________________

* Для водозабезпечення дач і заміських будинків виключно в літній період можна вибрати економ-варіант - сезонний сонячний колектор, який не вимагає підключення до електромережі.