Меню

Геліосистеми та системи нагріву води

Незакипаюча геліосистема Vaillant auroFLOW plus VPM 15D.6
0
Код товару: 000010013153.6
Ціну уточнюйте
Vaillant auroFLOW plus – незакіпаюча геліосистема з технологією DrainBack, призначена для гарячого водопостачання, підтримки системи опалення та нагріву води в басейні. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готови..
Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 1.150 HT
0
Код товару: 20202932
95 900 грн.
Vaillant auroSTEP plus – незакіпаюча сонячна система на базі сонячних колекторів Vaillant auroTHERM classic VFK 135/2 D(VD). Основною перевагою геліоустановки auroSTEP plus є повне виключення можливості закипання системи, завдяки унікальній запатенто..
Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 2.250 HT
0
Код товару: 20202933
134 700 грн.
Vaillant auroSTEP plus – незакіпаюча сонячна система на базі сонячних колекторів Vaillant auroTHERM classic VFK 135/2 D(VD). Основною перевагою геліоустановки auroSTEP plus є повне виключення можливості закипання системи, завдяки унікальній запатенто..
Незакипаюча геліосистема Vaillant auroSTEP/4 plus 3.350 HT
0
Код товару: 20202935
190 800 грн.
Vaillant auroSTEP plus – незакіпаюча сонячна система на базі сонячних колекторів Vaillant auroTHERM classic VFK 135/2 D(VD). Основною перевагою геліоустановки auroSTEP plus є повне виключення можливості закипання системи, завдяки унікальній запатенто..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 1.120
0
Код товару: 1100113.1
121 100 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 1.120- незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 120 л, призначена для гарячого водопостачання. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готовим рішенням сонячної систе..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 2.200
0
Код товару: 1100111.2
148 421 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 2.200 - незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 200 л, призначена для гарячого водопостачання. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готовим рішенням сонячної..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 3.300
0
Код товару: 1100111.3
176 994 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 3.300- незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 300 л, призначена для гарячого водопостачання. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готовим рішенням сонячної систе..
Незакипаюча геліосистема Meibes Huch EnTEC FKF 6.300.500
0
Код товару: 1100113.6
326 282 грн.
Meibes Huch EnTEC FKF 6.300.500 - незакіпаюча геліосистема з технологією Drain Back з об'ємом бойлера 300 л та буферною ємністю 500 л, призначена для гарячого водопостачання та підтримання системи опалення. Система включає в себе всі необхідні к..

На що звернути увагу при виборі сонячної геліосистеми? Від чого залежить ціна?

Якщо вас вразило кількість сонячних панелей на дахах європейців і ви теж вирішили не відставати від модного екотренд, то перехід на альтернативні джерела енергії найпростіше почати з установки сонячної геліосистеми. Воду, нагріту сонцем, зазвичай використовують для гарячого водопостачання будинку, і все частіше інтегрують в системи опалення та підігріву басейнів.

На території України від 200 до 260 сонячних днів в році, тому геліосистеми можуть покривати до 40% потреб в гарячій воді в зимовий час і від 75 до 100% - в перехідній і теплий сезон. Це дає певну незалежність від зростання тарифів на електрику або газ, які надає держава. Так, вартість 1 л води, нагрітої за допомогою енергії сонця, обходиться всього в 6 копійок. Для багатьох також важливо, що вони зменшують свій вуглецевий слід і зберігають середовище проживання для наступних поколінь.

В ідеалі геліосистеми можуть бути заплановані на етапі будівництва будинку, але можлива інтеграція з вже існуючою системою. Важливо розуміти, що жоден з типів сонячних колекторів не може забезпечити на 100% потреби в гарячої води протягом усього року. Але термін експлуатації тенів і котлів для додаткового нагріву води збільшується в півтора рази, а суми в платіжках помітно зменшуються з першого місяця установки геліосистеми. У літній період, навпаки, в деяких випадках виникає необхідність утилізації надлишкового тепла.

Як знайти оптимальне рішення між вашими потребами, особливостями об'єкта, на якому буде встановлюватися гелиосистема, і матеріальними можливостями? Давайте порівняємо можливості і особливості експлуатації плоских та вакуумних сонячних колекторів, щоб зробити правильний вибір.

Геліосистема з плоским або вакуумним колектором?

При використанні на протязі всього року більш стабільно проявить себе гелиосистема з вакуумним колектором, який має низькі теплові втрати і ефективно вловлює навіть розсіяне світло. Вакуумні колектори можуть заощадити до 60% енергії для опалення, тому що вони працюють навіть на 30-градусному морозі.

Плоскі колектори більш доступні за ціною і зможуть повністю покрити потребу в гарячій воді в теплу пору року, але не підтримують живлення достатнє нагрівання води в осінньо-зимовий сезон.

Тому перше питання, яке ви можете задати собі, вибираючи геліосистему, який роботи ви від нього очікуєте: цілорічної або сезонної *?

Друге питання пов'язане з кількістю води, яку необхідно нагрівати. Витрата води, наприклад, для однієї сім'ї або для міні-готелю, буде визначати обсяг бака-накопичувача. При неправильному проектуванні геліосистеми можливі крайності: або нестача теплої води, або її перегрів і стагнація системи (коли теплоносій закипає), якщо гаряча вода не розбирається. Заздалегідь продумайте, як ви будете утилізувати надлишок тепла. Одним з рішень є підігрів води для басейну.

Особливості роботи сонячних геліосистем в зимовий час

У холодний сезон сонячна геліосистема дозволяє попередньо нагрівати воду до 30 градусів і суттєво економити енергію для подальшого нагріву (електрикою або газом). Ефективність роботи сонячних колекторів взимку залежить від:

  • кількості сонячного світла і погодних умов,
  • кута нахилу колектора і його розташування (найкраще на південній стороні під кутом 35-60о),
  • чистоти поверхонь колектора,
  • природи речовини-теплоносія (розчин гліцерину дозволяє перетворювати сонячну енергію в теплову при більш низьких температурах, ніж розчин пропіленгліколю).

Конструкція вакуумних колекторів дозволяє вловлювати навіть розсіяну сонячну радіацію і не втрачати зібрану енергію. У той же час через низьку тепловіддачі при сильних снігопадах сніг може не встигати танути і повністю покрити трубки колектора, і його робота зупиниться. У більшості випадків така проблема не виникає, тому що сніг не тримається на поверхні трубок. Але іноді може знадобитися очищення поверхні вакуумного колектора, щоб його ефективність підвищилася.

Більша тепловіддача плоских колекторів в цьому випадку, навпаки, полегшує догляд за ними в зимовий період - сніг тане на їх поверхні, відбувається самоочищення, і немає необхідності в додатковому очищенні. Коли відбувається обмерзання поверхні колектора, то його продуктивність зменшується на 25%. Якщо екстремальні погодні умови тривають недовго, ви можете дочекатися, поки колектор відтане. Але по можливості зробіть очищення самі.

До речі, скло, з якого виготовляються трубки вакуумних колекторів, а також матеріал плоского колектора, дуже міцні і витримують удари навіть великого граду.

Обслуговування сонячних геліосистем

В цілому, геліосистеми розраховані на 25-30, а то і більше років роботи. Запорукою довгої служби є своєчасний нескладний контроль за роботою системи: тиском газу в розширювальному баку, станом циркуляційного насоса і запобіжного клапана, наявністю накипу в теплообміннику, складом теплоносія, а також діагностика контролера. Раз в 5-7 років необхідно міняти рідину-теплоносій, так як вона розкладається і окислюється при кипінні. Якщо ви рідко допускали періоди стагнації, то таку заміну можна проводити через 8-10 років.

Вакуумні колектори. У разі втрати вакууму (срібляста барієва поверхня стає білою) трубки колектора потребують заміни. Міський зміг може залишити на поверхні трубок наліт, який буде зменшувати ефективність геліосистеми, тому 1-2 рази в рік їх потрібно протирати.

Плоскі колектори. Можливо очищення поверхні колектора пару раз на рік, якщо в вашій місцевості повітря сильно забруднене.

Як видно, для кожної місцевості і кожного окремого об'єкта можна знайти оптимальне рішення. Обслуговування геліосистеми не вимагає складних технічних знань або навичок, а чиста енергія Сонця в найближчі мільйони років не закінчиться. Простота обслуговування і тривалий термін експлуатації встановленої геліосистеми допоможуть вирішити проблему гарячої води у вашому будинку на багато років.

Купити геліосистему в Україні - ТМ Природна Енергія

Ми працюємо з надійними європейськими виробниками сонячних колекторів (Німеччина, Польща) і пропонуємо купити геліосистеми для будь-яких об'єктів: як для невеликих будинків, так і для організацій. Напишіть або зателефонуйте і запитайте, щоб ми могли підібрати для вас найкраще рішення. Якщо Вас цікавить ціна на установку геліосистем, запитуєте інформацію у наших менеджерів, вони порадять як зробити краще у Вашому випадку.

_________________________

* Для водозабезпечення дач і заміських будинків виключно в літній період можна вибрати економ-варіант - сезонний сонячний колектор, який не вимагає підключення до електромережі.