Полікристалічні та монокристалічні сонячні батареї - відмінності

  • Полікристалічні та монокристалічні сонячні батареї - відмінності

Сонячні батареї - технологія майбутнього.

Протягом тривалого часу люди намагалися зрозуміти, як можна використовувати енергію Сонця собі на благо. Багато вчених, в тому числі і відомий фізик Альберт Ейнштейн, займалися вивченням цього питання.

Історія створення

В середині XIX століття був відкритий фотоелектричний ефект. Це процес перетворення сонячної енергії в електричний струм. Ця знахідка стала справжнім проривом, що спричинило за собою створення сонячних батарей в XX столітті. Перші сонячні панелі були розроблені на основі кремнію, і до сих пір даний матеріал є основою для виробництва кращих фотомодулів.

Різновиди

Сучасні сонячні батареї діляться на кристалічні, з використанням моно- і полі- кристалів кремнію, і тонкоплівкові, що виготовляються з діселеніда індію і міді, телуриду кадмію, а також аморфного кремнію. Перший вид більш популярний і витребуваний серед споживачів. Говорячи про його різновидах, потрібно сказати, що на сьогоднішній день існують полікристалічні і монокристалічні сонячні батареї.

 Основні відмінності між цими видами наступні:

 1. Ціна

Монокристалічні сонячні батареї коштують дорожче, ніж полікристалічні, для сонячних електростанцій з однаковими характеристиками.

2. Ефективність

Полікристалічні сонячні батареї мають ККД 15,5% -18%, а у монокристалічних цей показник становить від 18,5 до 23,5%. Також, слід зазначити, що ККД експериментальних аналогів монопанелей становить близько 43,6%. Крім того, як ми вже згадували, існують тонкоплівкові елементи з аморфного кремнію, але їх коефіцієнт корисної дії дорівнює всього 9-11%.

При цьому продуктивність монокристалічних панелей на 15-20% вище, ніж у полікристалічних зразків. Якщо взяти період в 10 років, монокристалічні сонячні панелі вироблять на 35-40% більше електроенергії за рахунок більш низького рівня деградації кремнію, а також більш високих показників роботи при низькому рівні сонячної інсоляції.

3. Розмір

Оскільки монокристалічні панелі більш ефективні, їх фізичний розмір менше, ніж у полікристалічних аналогів такій же потужності. Якщо ви обмежені по площі і хочете отримати максимально можливий ККД, краще використовувати монокристалічні панелі.

4. Зовнішній вигляд

З точки зору зовнішнього вигляду, монокристалічні панелі мають приємний однорідний колір і мають більш округлу форму. Полікристалічні клітини розміщуються квадратами і мають невідповідності в кольоровій гамі, подібній граніту.

5. Термін служби

Незважаючи на те, що монокристалічна батарея може прослужити до 50 років, більшість виробників сонячних батарей заявляють гарантійний термін на лінійну продуктивність до 25 років. Це, в свою чергу, зрівнює в очах споживачів моно- і полі- кристалічні панелі.

6. Особливості виробництва

Напевно багато хто знає, що приставка «моно» означає - один, а «поли» - безліч, тобто більш ніж один. Різниця між полікристалічними і монокристалічними сонячними панелями починається ще в процесі виробництва.

Монокристалічні сонячні батареї виготовляються з чистого кремнію. Для цього використовується кварцовий пісок. Монокристалічний кремній створюється шляхом повільного витягування монокристалічного затравочного кристала кремнію з розплавленого монокристалічного кремнію з використанням методу Чохральського для освіти злитка кремнію. Початковий кристал являє собою невеликий шматочок кремнію, який використовується в якості основи для розплавлених молекул. Маючи основу, розплавлені молекули здатні швидше з'єднуватися один з одним, утворюючи злиток. Поки початковий кристал витягується, він повільно обертається, і температура поступово опускається. Це допомагає сформувати циліндричну форму, поки вона не буде мати необхідний діаметр. Після затвердіння кристал розрізають на тонкі пластини. Оскільки такий процес досить трудомісткий і витратний, на такі панелі встановлюється більш висока ціна.

Полікристалічні сонячні панелі виробляються по менш дорогій технології і більш простим способом. Замість того, щоб проходити через повільний і дорожчий процес створення монокристала, розплавлений кремній міститься в виливок і охолоджується затравочним кристалом. Полікристал має неоднорідну структуру, оскільки після осадження молекули застигають у вільній орієнтації.

Вибір споживачів

Сьогодні кожна людина має можливість придбати полікристалічні і монокристалічні сонячні батареї. Основні відмінності, як уже було сказано, складаються в ціні продукції та її продуктивності. Оскільки полікристалічні панелі доступніші, їх використовують частіше. За статистикою, 90% приватних сонячних електростанцій в світі застосовують саме полікристалічні сонячні батареї. Вибираючи потрібний товар, люди також орієнтуються на ту обставину, як кількість сонячних днів у своїй місцевості. Чим їх менше, тим вигідніше купувати батареї з монокристалічним перетворювачем.

Оскільки сонячні батареї користуються попитом у населення, багато компаній займаються поставками цього товару. Вибираючи необхідні вироби, слід ознайомитися з асортиментом багаторічних лідерів в цій галузі. Провідні виробники полікристалічних і монокристалічних сонячних батарей: Jinko Solar, Trina Solar, Yingli Solar, Canadian Solar, Ja Solar, Hanwha Q CELLS. Ці підприємства є найбільшими творцями і постачальниками сонячних панелей в світі. Серед їх продукції ви обов'язково підберете той товар, який задовольнить всі ваші вимоги.

Рекомендовані товари

Сонячна батарея Ja Solar JAM72S10-395/PR

Сонячна батарея Ja Solar JAM72S10-395/PR

Ja Solar JAM72S10-395 / PR - монокристалічна сонячна батарея потужністю 335 Вт за технологією PERC Half-Cell в збільшеному корпусі 2015 мм×996 мм. ККД - 19,7%.Технологія PERC Half-CellКонфігурація модуля складається з половинчастих комірок, ві..

Ціну уточнюйте

Сонячна батарея Ja Solar JAP60S09-280/SC

Сонячна батарея Ja Solar JAP60S09-280/SC

JA Solar JAP60S09 280/SC - полікристалічна сонячна батарея за технологією 5 BB в стандартному корпусі 1657 мм*996 мм потужністю 280 Вт. ККД - 17%.Технологія 5BB (конструкція сонячних панелей busbar) Кремнієві елементи, з яких складаєт..

Ціну уточнюйте

Сонячна батарея Canadian Solar CS3K-325 KuPower

Сонячна батарея Canadian Solar CS3K-325 KuPower

Canadian Solar CS3K-325 KuPower - монокристалічна сонячна батарея, виготовлена із застосуванням технологій 5BB, Half-Cell, PERC, у стандартному корпусі 1675 мм*996 мм потужністю 325 Вт. ККД - 19,56%. Технологія 5BB (конструкція сонячних панеле..

3495 грн.

Сонячна батарея Canadian Solar CS3W-410P HiKu

Сонячна батарея Canadian Solar CS3W-410P HiKu

Canadian Solar CS3W-410Р HiKu - полікристалічна сонячна батарея, виготовлена із застосуванням технологій Half-Cell, PERC, у збільшеному корпусі 2108 мм*1048 мм потужністю 410 Вт. ККД - 18,56%. Технологія Half-Cell, PERCHalf-Cell технологія - ц..

5207 грн.