Меню
Шановні відвідувачі! Менеджери компаніїї Природна Енергія мають честь захищати нашу Україну. Ми скоро повернемось! Все буде Україна!
Тимчасово заявки на обладнання та монтаж приймаються нашим партнером компанією «Атмосфера». Для отримання знижки назвіть код NENERGY

Установка теплових насосів

Установка теплових насосів

Тепловий насос - це прилад, який дозволяє генерувати теплову або холодильну енергію для забезпечення приміщеннь опаленням, гарячим водопостачанням та кондиціонуванням. Найчастіше теплові насоси використовуються як основний елемент опалювальної системи - генератор тепла за аналогією з електричними, газовими, пелетними котлами. Вони також використовуються для гарячого водопостачання та кондиціонування. Основною відмінною особливістю є те, що вони використовують відновлювану енергію навколишнього середовища в якості палива (повітря, грунт, воду). Перевага їх в тому, що вони в 3-4 рази ефективніше будь-якого іншого теплового генератору і тому все частіше теплові насоси встановлюються в котельних європейських і українських будинків. Відповідно до звітів, що публікуються Європейською асоціацією по тепловим насосам (ЕНРА), починаючи з 2015 року щорічний приріст загальної кількості ТН залишає від 10 до 15%. У Німеччині та Франції з 2018 року в новобудовах приватного житлового будівництва більш 60% будинків встановлюють теплові насоси в якості основного джерела тепла.

Установка геотермального теплового насосу

Установка геотермального теплового насосу

12 000 грн.
Установка повітряного теплового насосу

Установка повітряного теплового насосу

10 000 грн.

Принцип роботи теплових насосів і їх види


ТН відбирає теплову енергію із зовнішнього середовища такого як: повітря, грунт, вода, і передає її всередину приміщень. Головна відмінність між традиційними котлами і тепловими насосами полягає в тому, як вони створюють тепло. Всі котли спалюють паливо для вироблення тепла, в той час як тепловий насос використовує електрику для перенесення тепла з одного місця в інше. В основу всіх процесів теплового насоса покладено цикл Карно (названий на честь французького вченого інженера Саді Карно), описаний ще 1824 році. Найвідомішим і найпоширенішим видом теплових насосів, є холодильник, так як в ньому відбуваються точно такі ж процеси тільки навпаки, від теплих продуктів відбирається тепло і передається назовні (усередині холодильника холодно, а зворотна його сторона тепла). Залежно від джерела тепла розрізняють три основних види теплових насосів:
  • Повітря-вода вважається найпростішим рішенням, оскільки його установка не вимагає допоміжних робіт і матеріалів і має середньорічний рівень СОР 3,5-4. Повітряний тепловий насос може бути представлений в моноблочному виконанні, коли всі компоненти зібрані в одному корпусі або варіант спліт-системи (найбільш поширений варіант), коли є зовнішня частина теплового насоса і внутрішня частина.
  • Геотермальний тепловий насос грунт-вода, середньорічний рівень СОР 4,5-5 - це більш складне рішення, але воно вважається більш стабільним здатним забезпечувати теплом і холодом будівлі в моно режимі без застосування додаткових теплових генераторів, таких як: електричні або газові котли іноді пелетні . Доцільно їх застосовувати для приміщень від 200 м².
  • Тепловий насос вода-вода, середньорічний рівень СОР може досягати 5,5-6, завдяки тому, що джерелом тепла служить вода, яка має одне з найбільших значень теплоємності в природі. Для роботи насоса використовуються грунтові води або ж води близь лежачих водойм. Незважаючи на свою ефективність, дана модель найрідше встановлюється в Києві і області через високий вміст домішок в грунтових водах і водоймах, також організація інженерних систем є найбільш дорогою в порівнянні з вищезгаданими приладами.
Незалежно від різновиду, всі heat pump оснащені двома теплообмінниками: перший теплообмінник (випарник) відбирає тепло у будь-якого джерела повітря, грунт або вода це відбувається за рахунок того, що в ньому циркулює теплоносій (фреон), який здатний закипати навіть при температурі мінус 40 градусів Цельсія . Після цього фреон, отримавший тепло, закипає і потрапляє всередину компресора в пароподібному стані, де відбувається стиснення, яке збільшує температуру теплоносія в кілька разів. Далі розігрітий фреон переміщається в другий теплообмінник (конденсатор), де він віддає тепло системі опалення і переходить з пароподібного стану в рідке. Даний процес може повторюватися безліч разів до досягнення необхідної температури всередині приміщення або в баку гарячого водопостачання.

    Етапи монтажу теплових насосів 


    Процес монтажу теплового насоса залежить від запроектованої загальної системи опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування будівлі. Тому до етапів монтажу можна віднести:

    1. Розводка системи каналізації будинку, яка буде включати в себе патрубки відведення для дренування котельного обладнання.
    2. Розводка труб водопостачання, холодної та гарячої води, оскільки холодна вода надходитиме в бак непрямого нагріву, який буде з'єднаний з тепловим насосом, від нього ж буде починатися система ГВП.
    3. Укладання теплої підлоги, прокладка труб для радіаторів, фанкойлів, конвекторів.
    4. Установка буферної ємності (в 9 з 10 випадків застосовується для ефективної роботи теплового насоса), служить для збору тепла і холоду.
    5. Установка бойлера непрямого нагріву, для приготування гарячої води.
    6. Установка насосних груп, що відповідають за циркуляцію в системі опалення.
    7. Установка допоміжного теплогенератора (електрокотел, газовий котел, пелетний котел), якщо це передбачено проектом.
    8. Монтаж автоматики (кімнатні термостати, модулі розширення)
    9. Монтаж теплового насосу:

    9.1. Повітря вода: а) Установка внутрішнього блоку, підключення до електромережі. б) Прокладка фреонової траси для з'єднання із зовнішнім блоком. в) Підготовка майданчика з урахуванням віддаленості від огороджувальних конструкцій, з розрахунком підставки від снігу. г) Організація дренуючої каналізації. д) Установка зовнішнього блоку, підключення фреонової траси, підключення до мережі електроживлення, заповнення траси фреоном.

    9.2. Грунт-вода: а) Підготовка ділянки для організації геотермального поля. б) Буріння зондів від 50 до 100 м або укладання геотермального поля в грунт на глибину не менше 2-х метрів. Тампонаж зондів. в) Установка колекторного колодязя та збирання зондів. г) Заповнення зондів або геотермального поля теплоносієм. г) Установка теплового насоса в котельні і обв'язка з усіма компонентами. д) Підведення труб від колекторного колодязя до теплового насосу.

    10. Гідравлічні випробування системи, запуск теплового насоса і настройка режимів роботи, балансування зондів.


    Як формується вартість монтажу теплових насосів


    Ціна монтажу теплового насосу формується ще на етапі проектування, коли вибирається вид насосу, визначаються функціональні завдання пристрою (опалення, ГВП, кондиціювання), підбираються всі додаткові елементи котельного обладнання, визначається вид системи опалення (теплі підлоги/радіатори/внутрішні конвектори/ фанкойли).

    Вид теплового насоса визначає початкову ступінь складності всієї системи і підсумкову її вартість.

    Тепловий насос Повітря-вода за зовнішнім виглядом нагадує кондиціонер, особливо його зовнішня частина. Як правило такі насоси застосовуються для будівель загальною площею до 300 м², але іноді можуть застосовуватися для більших приміщень з каскадним підключенням (кілька насосів працюють в паралельному режимі). При підборі даних агрегатів, важливо спочатку визначити до якої температури зовнішнього повітря він буде працювати самостійно, (як правило це мінус 10 рідше мінус 15 градусів), з яким додатковим теплогенератором він буде працювати в парі (бівалетний режим) після досягнення мінімальних температур.

    Для його монтажу потрібно підготувати майданчик, на який встановлюється зовнішній блок, він повинен відповідати вимогам виробника обладнання. Також, необхідно продумати: систему відведення конденсату, вібраційну подушку, щоб при експлуатації насос не передавав звук на стіни будівлі, і закласти кабельні траси для електроживлення і управління, прокласти фреоновий контур від внутрішнього блоку до зовнішнього.

    Для грунтових (геотермальних) насосів необхідно проводити додаткові роботи: земляні роботи по облаштуванню геотермального поля, буріння свердловин, пайка/збірка зондів, занурення і заповнення зондів теплоносієм, тампонаж свердловин, установка колодязя розподільного колектора, збірка колектора, балансування протоки зондів. Відповідно на етапі проектування, інженерами повинні бути розраховані глибини свердловин їх кількість, довжини зондів і кількість труб (2 або 4), відстані між ними, швидкість протоку по трубах теплоносія в літрах за хвилину.

    Насос вода-вода, не тільки найефективніший варіант, але найдорожчий в установці і експлуатації так як для його роботи потрібно врахувати багато чинників. Наприклад, дебет обсягу води свердловини відбору тепла і приймальню здатність другої свердловини, куди охолоджена вода буде скидатися. Хімічний склад води, для підбору проміжного теплообмінника, тобто в роботі даного теплового насоса застосовується додатковий елемент, для того щоб убезпечити внутрішні компоненти ТН від забруднення.


    Зателефонуйте або напишіть прямо зараз, щоб
    розрахувати вартість вашого об'єкта

    Переваги та особливості теплових насосів


    • Енергетична ефективність. Heat Pump здатний з одного кВт електрики згенерувати до 5-6 кВт теплової енергії.
    • Економічність. Порівнюючи безпосередньо у скільки разів дешевше опалювати будинок електричним котлом або тепловим насосом ми отримаємо приблизне співвідношення 1: 4, а в порівнянні з газовим котлом 1: 3.
    • Екологічність. Тепловий насос не виділяє шкідливих речовин таких як вуглекислий газ або продукти горіння.
    • Безпека. Робота теплового насоса забезпечується за рахунок споживання електричного струму, тобто ці пристрої також безпечні як чайник або електрична лампочка, плюс вони оснащені системою автоматики від нештатних ситуацій.
    • Багатофункціональність. Насоси працюють в трьох режимах - на опалення, для гарячого водопостачання, для кондиціонування.
    • Незалежність. Відсутня залежність від викопних джерел палива таких газ, немає необхідності заготовлювати дрова або інші види горючих матеріалів (пелети або тріска). Немає прив'язки до зростаючих тарифів на газ.
    • Високий рівень комфорту. Більшість теплових насосів можуть виконувати три функції: опалення, ГВП, кондиціювання плюс до всього вони можуть управляти системою вентиляції і інтегруватися в систему «розумний будинок», що дозволяє управляти мікрокліматом приміщення віддалено з будь-якої точки світу.

    Чому варто замовити установку в NENERGY


    Компанія ТМ Природна Енергія об'єднала в собі всі основні напрямки інженерії: електромонтаж, опалення, водопостачання, каналізація, вентиляція, кондиціонування - це дозволяє нам контролювати кожен етап роботи пов'язаний з монтажем теплових насосів, а також пропонувати цю послугу під ключ. Так як без якісної проводки неможливо правильно «живити» ТН (підбираються кабелі відповідного перетину, розраховуються номінали електричних автоматів), для його коректної роботи необхідно правильно виконана каналізація і правильно підібрана вода для заповнення системи опалення. Наші фахівці діляться за напрямками, проектанти (розробляють концепцію і проект майбутньої системи на базі теплового насоса), електрики (відповідають за електричну складову проекту), сантехніки (відповідають за монтаж теплового насоса і всієї системи опалення), вентиляційники (підключаються на етапі закладки вентиляційних труб і трас для підключення фанкойлів), тобто кожен співробітник відповідає за свою ділянку роботи, а їх роботу координує менеджер проекту, який відповідає за повноту і відповідність всього проекту. Середній стаж роботи кожного фахівця в своєму напрямку від 10 років. Щорічно всі співробітники компанії проходять навчання за своїми напрямками роботи для підвищення рівня знань і кваліфікації.

    Тепловий насос - найсучасніше та найефективніше рішення для системи опалення. Ви зменшите витрати в опалювальний сезон в декілька разів. Менеджери компанії Природна Енергія підберуть індивідуально для Вашого будинку модель теплового насосу  та комплектуючі для установки. Залиште заявку та отримайте попередній розрахунок установки теплового насосу "під ключ"!

    природная энергия
    • Компанія пропонує:
    • Вирішуємо всі задачі по інженерним системам: опалення, вода, каналізація, електромонтаж, вентиляція, сонячні системи та сонячні станції
    • Комплексний підхід "під ключ": проектування, підбір, поставка, монтаж
    • Допомагаємо розібратись із задачею та пропонуємо декілька варіантів рішень
    • Кваліфікований персонал - мінімальний досвід будь-кого зі спеціалістів від 10 років в своїй сфері, кожен має профільну освіту, проходить щорічне підвищення кваліфікації
    • Експертність з сучасних енергоефективних інженерних систем
    • Як ми працюємо:
    • Ми не прив'язані до бренду - знаходимо оптимальне рішення під задачі та бюджет клієнта
    • Фіксуємо всі умови, бюджет та строки виконання в договорі
    • Ми вважаємо правильним розробку інженерного проекту, але вибір залишаємо за клієнтом
    • Постачаємо обладнання тільки перевірених виробників в різних цінових сегментах
    • Чітко дотримуємося строків, контролюємо якість робіт. Ретельно тестуємо систему
    Залишити заявку
    >