Геліосистема – зелене рішення для підігріву басейну

  • Геліосистема – зелене рішення для підігріву басейну

Якщо у вас виникла задача підігріву води в басейні, а ви - не Кулібін і не готові розробити пристосування для нагріву води своїми руками, то вам доведеться скористатися одним з чотирьох джерел тепла:

• проточним електронагрівачем,

• теплообмінником, підключеним до нагрівального котла або центрального опалення,

• тепловим насосом,

• сонячним колектором.

У цій статті мова піде про використання чистого і невичерпної сонячної енергії.

Принцип роботи геліосистеми для нагріву води в басейні

Звичайно, відкрита водойма і сам акумулює сонячне тепло і нагрівається в літній сонячний день. Але як використовувати енергію сонця, щоб нагріти воду в закритому басейні або в похмуру погоду?

Сонячні колектори розміщують так, щоб вони ефективно поглинали промені сонця. Ця енергія перетворюється в теплову і нагріває теплоносій, циркулює всередині колектора. Через теплообмінник за допомогою насоса прокачується вода, яка забирає тепло у теплоносія і повертається в басейн. Система контролюється за допомогою регулятора. Так, клапан перекриває подачу води в той час, коли колектор має низьку температуру.

Таким чином, за 4-5 годин геліосистема здатна підвищити температуру води в басейні на 10 градусів в сонячний день і утримувати її на рівні до +30 ° С.

Якщо басейн використовується круглий рік, то після сонячного теплообмінника доцільно додатково підключити електронагрівач для первинного нагріву або догрева води в холодний сезон або темний час доби. При цьому геліосистема зможе заощадити близько 30% електроенергії.

7 переваг геліосистеми для підігріву басейну

Вибираючи спосіб підігріву басейну, врахуйте переваги роботи геліосистем:

1. Підігрів води за допомогою енергії сонця - найдешевший спосіб. При цьому він - самий "зелений", що важливо для свідомих споживачів.

2. Геліосистеми економічні і починають окупати вкладення на їх установку з першого дня використання. Ви можете розширити свій купальний сезон з квітня по жовтень без значних фінансових витрат.

3. Геліосистеми дозволяють нагріти такий обсяг води, який необхідний - потрібно відповідно збільшити площу колектора.

4. Геліосистеми - відносно прості конструкції, які не вимагають серйозного обслуговування. Так, в сезон користування басейном потрібно лише час від часу чистити фільтри.

5. Вакуумні сонячні колектори можуть підігрівати воду в басейні навіть взимку, допомагаючи вам істотно економити.

6. Матеріал, з якого виготовлений теплообмінник колектора, стійкий до домішкам в воді, таким, як хлор, сліди засобів побутової хімії або сонцезахисної косметики.

7. Можлива автономна конструкція без насоса, при якій вода природним чином циркулює через теплообмінник сонячного колектора під дією гравітації і завдяки різниці температур.

Коли нагрів води - ваш "бонус"

Якщо ви вже використовуєте геліосистему для забезпечення гарячого водопостачання, то підігрів басейну в теплий сезон буде для вас взагалі безкоштовним. У періоди високої інсоляції виникає перевиробництво тепла, і геліосистема може перейти в режим стагнації. Це паралізує роботу системи гарячого водопостачання і призводить до швидкого окислення теплоносія і, як наслідок, необхідність його швидкої заміни. У таких ситуаціях скидання надлишкового тепла на обігрів басейну - це чи не єдиний вихід для нормалізації роботи системи.

З іншого боку, якщо ви встановлюєте геліосистему для нагріву води в басейні, то найкращим способом підігріву води для всього будинку також є використання енергії сонця. В такому випадку ви можете інтегрувати систему гарячого водопостачання та підігріву басейну, щоб використовувати енергію на нагрівання води більш раціонально.

Що врахувати при проектуванні геліосистеми?

Головним фактором, що визначає достатню площу сонячних колекторів, є площа поверхні басейну. Також при проектуванні геліосистеми важливо врахувати інтенсивність сонячного випромінювання, місце розташування басейну, частоту його відвідування і необхідну температуру.

Потужність геліосистеми розраховується так, щоб забезпечити підтримку заданої температури води. Первинний нагрів на початку сезону може зажадати більше енергії, ніж виробляє геліосистема, але розраховувати її потужність з урахуванням первинного нагріву недоцільно.

В середньому необхідно забезпечити на кожен квадратний метр площі води в басейні від 0,4 до 0,6 кв. м площі абсорбера (поглинаючої поверхні) сонячного колектора.

Звичайно ж краще, проконсультуйтеся з фахівцем щодо вашого конкретного випадку по телефону (067) 401 83 65. Або напишіть нам на sales@n-energy.com.ua.

Рекомендовані товари

Незакипаюча геліосистема Vaillant auroFLOW plus VPM 15D.6

Незакипаюча геліосистема Vaillant auroFLOW plus VPM 15D.6

Vaillant auroFLOW plus – незакіпаюча геліосистема з технологією DrainBack, призначена для гарячого водопостачання, підтримки системи опалення та нагріву води в басейні. Система включає в себе всі необхідні компоненти, узгоджені виробником, і є готови..

Ціну уточнюйте

Вакуумний сонячний колектор Paradigma Aqua Plazma 19/50

Вакуумний сонячний колектор Paradigma Aqua Plazma 19/50

Paradigma Aqua Plazma 19/50 - вакуумний високопродуктивний трубчастий сонячний колектор з антирефлекторним покриттям і концентратором CPC, апертурная площа поглинання 4.5 м². Єдиний в світі сонячний колектор, в якому в якості теплоносія вико..

99966 грн.