PERC технологія сонячних батарей

  • PERC технологія сонячних батарей

Розробки минулого століття дістаються з запорошених шаф і застосовуються в 21 столітті. Вперше розроблена в Австралії в 1980-х роках в Університеті Нового Південного Уельсу, технологія PERC отримала нове життя. Технологія сонячних батарей PERC (Passated Emitter Rear Cell) - це технологія модернізації стандартних сонячних елементів Al-BSF.

PERC технологія підвищує ефективність за рахунок пасивації задньої частини сонячного елемента. Завдяки цій пасивації, світло, який досягає задньої поверхні елемента, не створюючи ніяких вільних носіїв заряду, відбивається в комірці, де він отримує другий шанс створити електричний струм.

У звичайному сонячному елементі є шар металізації алюмінію, який контактує з усієї площі задньої частини комірки. Технологія PERC передбачає, що спочатку задню частину комірки покривають спеціальним, діелектричний шаром з маленькими отворами, виконаними лазером. Потім металізацію наносять поверх діелектричного шару, який контактують з кремнієвою пластиною тільки через мікроскопічні отвори. Застосування даної технології пов'язано з тим, що різні довжини хвиль сонячного світла генерують електрони на різних рівнях структури комірки. Так, більш короткі довжини хвиль (синього кольору) будуть генерувати більше електронів поблизу фронтальної частини комірки, в порівнянні з більш довгими хвилями (червоного кольору), які генерують електрони в задній частині комірки або навіть проходять через пластину без створення постійного струму.

У двох словах PERC, підвищує спектральну чутливість комірок сонячних батарей за рахунок поглинання більшого обсягу сонячного світла.

В даний час близько 25% всіх нових сонячних батарей виробляються за методом PERC, і ця цифра може досягти 50% вже в 2020 році. Причина, по якій дана технологія стала популярною, полягає в тому, що вона має незначний вплив на вартість готової сонячної панелі, але при цьому значно збільшує її ефективність, приблизно на 1-1,5 відсотка. Тобто, просте застосування PERC може перетворити звичайну сонячну панель з ККД 16% в більш ефективну з коефіцієнтом корисної дії 17 - 17,5%.

Деякі монокристалічні клітини PERC досягають ефективності > 21,5%, що означає підвищення загальної ефективності ≥ 1% і збільшення потужності модуля на 15 Вт в порівнянні зі стандартними осередками сонячних панелей Al-BSF. Панелі, що включають технологію PERC, дають велику свободу розробникам і дизайнерам, особливо при роботі з обмеженими просторами, так як панелі PERC мають більш високу продуктивність енергії на квадратний метр і добре працюють при слабкому освітленні і високих температурах.

Крім технології PERC, існують інші технології підвищують загальну ефективність сонячних модулів, такі як PERT (Passived Emitter Rear Totally Diffused) і PERL (Passived Emitter Rear Locally Diffused), які на наш погляд в недалекому майбутньому будуть набувати все більшого значення.

 

Рекомендовані товари

Сонячна батарея LONGi Solar LR4-60HPH-360M

Сонячна батарея LONGi Solar LR4-60HPH-360M

LONGi Solar LR4-60HPH-360M - монокристалічна сонячна батарея потужністю 360 Вт за технологією PERC Half-Cell в стандартному корпусі 1776 мм*1052 мм. ККД - 19,3%.Технологія PERC Half-CellКонфігурація модуля складається з половинчастих комірок, ві..

4022 грн.

Сонячна батарея Risen RSM144-6-400M Jager

Сонячна батарея Risen RSM144-6-400M Jager

Risen RSM144-6-400М Jager - монокристалічна сонячна батарея, виготовлена із застосуванням технологій 9BB, Half-Cell, PERC, у збільшеному корпусі 2015 мм*996 мм потужністю 400 Вт. ККД - 19,9%. Технологія 9BB (конструкція сонячних панелей busbar..

4693 грн.

Сонячна батарея DAH Solar DHM60X-325W

Сонячна батарея DAH Solar DHM60X-325W

DAH Solar DHM60X-325W - монокристалічна сонячна батарея, виготовлена із застосуванням технологій 5BB, PERC, у стандартному корпусі 1665 мм*1002 мм потужністю 325 Вт. ККД - 19,48%. Технологія 5BB (конструкція сонячних панелей busbar), PERC..

3450 грн.