Меню
Шановні відвідувачі! Менеджери компаніїї Природна Енергія мають честь захищати нашу Україну. Ми скоро повернемось! Все буде Україна!
Тимчасово заявки на обладнання та монтаж приймаються нашим партнером компанією «Атмосфера». Для отримання знижки назвіть код NENERGY

Альтернативна енергетика: її особливості та можливості задіяння

Альтернативна енергетика: її особливості та можливості задіяння

Розвиток сучасної цивілізації та людська життєдіяльність вимагають постійного аикористання енергії. Це пов'язано з тим, що світове споживання енергії неухильно зростає. Стрімке зростання населення Землі і поява нових сервісів стають причиною збільшення енергоспоживання. Навіть незважаючи на те, що вже існуючі сервіси та виробництва стають все більш енергоефективними.

Проте, щоб забезпечити зростаючі глобальні потреби людства, енергетика повинна зазнати якісних змін за рахунок впровадження альтернативних джерел енергії. Широке використання поновлюваних джерел енергії (ПДЕ), «розумних мереж» (smart grid), децентралізація вироблення стануть основою для зниження вартості електроенергії. Поряд з традиційною, гідро ті атомною, альтернативна енергетика все впевненіше займає ключові позиції.

Види альтернативної енергії

Пошуки нетрадиційних джерел енергії привели людство до задіяння нових перспективних видів альтернативної енергетики. Їх джерелом став процес перетворення природних явищ в теплову або електроенергію. До них зараховують:

  • вітер - кінетичну енергію руху потоків повітря;
  • електромагнітне випромінювання Сонця;
  • теплову енергію вулканічної діяльності й гарячих джерел;
  • річки - кінетичну енергію водних масивів;
  • енергетику відливів й припливів морів та океанів.

Крім цього до альтернативної енергії відноситься такий метод вироблення тепла, як процес спалювання поновлюваного палива - біоетанолу, біогазу, паливних пелет та іншого. Таким чином, серед альтернативних джерел енергії:

  • вітряні;
  • сонячні;
  • геотермальні.

Всі ці види існуючих нетрадиційних джерел енергії мають свої переваги та недоліки.

Сонячна енергетика

До джерел альтернативної енергії Сонця відносять сонячні батареї (панелі), електростанції, колектори (геліосистеми), які, використовують енергію світлового потоку, який природним шляхом потрапляє на встановлені фотоелементи. Вони перетворюють її в електричну енергію або теплову для підігріву рідини (води).

Альтернативні джерела енергії Сонця поділяються на ті, які:

  • перетворюють сонячну енергію в електричну за допомогою спеціальних панелей, що складаються із сполучених між
  • собою фотомодулів, які, в свою чергу, містять фотоелементи або фотоелектричні перетворювачі;
  • використовують теплові машини, робоче тіло яких нагрівається за допомогою сонячної енергії;
  • безпосередньо перетворюють випромінювання Сонця в теплову енергію для будинку (ГВС, опалення).

Плюси та мінуси сонячної енергетики

За оцінками експертів, всі нетрадиційні джерела енергії мають безліч безперечних плюсів, хоча не позбавлені й слабких сторін. Головна перевага - збереження чистоти екології та абсолютна відсутність шкідливих викидів в атмосферу. До основних недоліків варто віднести нерівномірність й нерегулярність потужності, яка виробляється протягом доби або інші тимчасові проміжки. Крім того, вона залежить від кількості сонячних днів в році на певній території.

Наприклад, в похмурі дні або з настанням періоду затяжних дощів, а також у нічний час, вироблення електрики припиняється. І навпаки - кількість виробленої електроенергії в погожі, ясні дні є надмірною, перевищуючи потреби її споживачів. Це вимагає придбання акумуляторів, ціна яких істотно вища за собівартість виробленого кВт/рік.

Переваги та недоліки вітрової енергетики

Людство вже давно використовує потужність вітру в якості альтернативної енергетики. Приклад тому - всім відомі вітряки. Їх сучасна версія є вітрова енергетична установка. Устаткування перетворює кінетичну енергію рухомих повітряних потоків в електрику. Об'єднані в одну мережу, кілька десятків вітрогенераторів перетворюються в вітрову електростанцію. Таке джерело живлення та заснований на ньому вид альтернативної енергії є одними з найбільш дешевих.

До безперечних плюсів варто віднести також компактність, абсолютну безпеку для екології, високу ремонтопридатність вітрогенераторів, можливість їх установки поруч зі споживачами. Серйозний недолік - наявність шуму, який виробляє вітрова установка. Загибель перелітних птахів, які потрапляють в лопаті генератора.

Гідроенергетика: сильні та слабкі сторони

Енергію рухомих водяних потоків в якості нетрадиційного джерела енергії людство задіює в декількох типах генераторів. Перша їх категорія працює за рахунок природного перебігу (міні-ГЕС) й встановлюється на річках. Друга призначена для використання потужності морських або океанічних припливів. Третя, яка перебуває на стадії тестування, знімає «пінку з гребеня хвилі», використання енергії морських хвиль.

Перші два види генераторів давно й успішно пройшли випробування та працюють. Головним і основним плюсом цього виду альтернативної енергетики є абсолютна безпека для навколишнього середовища. Мінусом прийнято вважати обмеженість можливих місць установки й високу вартість спеціального обладнання.

Вигода від нестандартної енергетики в Україні

В умовах щорічного підвищення цін на енергоносії в Україні, вибір перспективних джерел альтернативної енергії для єлектрофікації заміських будівель та приватних житлових будинків є оптимальним варіантом. Серед вигод, які забезпечуються використанням альтернативної енергії, можна виділити:

  • високу автономність роботи;
  • мінімізацію витрат електрики з центральної мережі;
  • можливість генерації тепла при будь-яких погодних умовах;
  • абсолютну безпеку для екології та людини;
  • можливість без обмежень збільшувати споживання енергії;
  • можливість забезпечувати електрикою будівлі, розташовані далеко від інженерних комунікацій.

Хоча вкладення в сучасне обладнання окупаються нешвидко проте, істотна економія коштів на оплату електрики, надійність й екологічна безпека - це серйозні аргументи на користь залучення альтернативних джерел енергії.

Коментарі