Меню
Шановні відвідувачі! Менеджери компаніїї Природна Енергія мають честь захищати нашу Україну. Ми скоро повернемось! Все буде Україна!
Тимчасово заявки на обладнання та монтаж приймаються нашим партнером компанією «Атмосфера». Для отримання знижки назвіть код NENERGY

Принцип роботи мережевих електростанцій, їх складові елементі та функціоновання

Принцип роботи мережевих електростанцій, їх складові елементі та функціоновання

Одним з ефективних джерел альтернативного енергопостачання є мережеві сонячні станції. Перш ніж оснастити своє житло таким пристроєм, варто з'ясувати, за яким принципом та як працює мережева електростанція. Використання такої системи постачання електроенергією дозволить суттєво економити на оплаті послуг електромережі. Вартість установки обладнання швидко окуповується завдяки можливості використання зеленого тарифу. Домовласники мають можливість розміщувати мережеву електростанцію на покрівлі свого будинку, враховуючи рекомендації фахівців щодо місця встановлення та її потужності.

Що входить до складу мережевої електростанції

У пристрій мережевої електростанції входять основні елементи - комплект сонячних батарей, що розташовуються на опорних конструкціях, мережевий інвертор, призначений для перетворення постійного електричного струму на змінний. Крім цього, у схемі задіяні додаткові компоненти, без яких неможливе її повноцінне функціонування. Серед них – конектори, що поєднують фотоелектричні модулі в єдину систему, двонаправлений лічильник, кабель, опорні конструкції. Повною мірою задіяти енергію Сонця вдасться, якщо правильно зорієнтувати електростанцію на південну сторону. Якщо дозволяє кліматична зона, де здійснюватиметься монтаж такого пристрою, можна розміщувати станцію також на східному та західному скатах покрівлі. Для підвищення ефективності застосування бажано дотримуватись куту нахилу в межах 30-35 градусів від горизонталі.

Як функціонує мережева електростанція

Принцип роботи мережевої електростанції досить простий, алгоритм її описує такий процес:

  • фотоелектричні модулі генерують електричну енергію постійного струму при попаданні на них сонячних променів;
  • постійний електричний струм подається в інвертор, який призначений для перетворення постійного електроструму на змінний 240 В та 50 Гц;
  • вся електроенергія змінного струму 240, яку виробляють сонячні панелі, надходить у внутрішню мережу для живлення різних користувачів, розташованих у конкретному домоволодінні, а невикористовний залишок електроенергії надходить через двонаправлений лічильник в міську електромережу;
  • також при недостатності електроенергії від Сонця, електрика, яка далі використовуватиметься, надходить в дім із суспільної енергосистеми.

За підсумками розрахункового місяця провадять підрахунок електроенергії, поданої в загальну електромережу та задіяної конкретним споживачем. Різницю між показниками домовласнику оплачує держава за «зеленим тарифом».

Переваги мережевого сонячного електроустаткування

Особливості конструкції та принцип функціонування СЕС забезпечують її власнику ряд переваг, які роблять встановлення подібного обладнання дедалі популярнішим. До переваг сонячної мережевої станції серед іншого можна віднести можливість повністю або частково компенсувати споживання електроенергії, набагато стабільнішу напругу в мережі. Серед плюсів залучення подібних електростанцій також відсутність необхідності постійної уваги та сервісу. Інвестування в таке альтернативне джерело електроенергії є вигідним та надійним прибутком завдяки швидкій окупності проекту та тривалому терміну експлуатації – не менше 25 років.

Коментарі