Зелений тариф для сонячних електростанцій в Україні 2020

  • Зелений тариф для сонячних електростанцій в Україні 2020

Не знаю точно, наскільки багато людей чули про «зелений тариф». В інтернет середовищі досить багато інформації на цю тему, але я усе-таки вирішив написати свою статтю з даної тематики. Але спочатку про те, що не варто чекати зниження вартості електроенергії, зараз час задуматися, що ми / ви можемо зробити сьогодні, щоб завтра почувати себе впевнено і йти в ногу з часом. Це стосується не тільки простих споживачів, але підприємств, які використовують в своєму виробництві великі обсяги енергії.

Далі, тільки про «зелений тариф». І для початку визначення поняття простими словами. «Зелений тариф» - це гарантований тариф, за яким держава зобов'язується викуповувати у населення і підприємств електроенергію до 01.01.2030 року, вироблену на базі поновлюваних джерел енергії, таких як: сонячні панелі і вітрогенераторні установки. Тобто, якщо ви виробляєте електроенергію у себе вдома, встановивши при цьому, сонячні батареї або вітрогенератор, держава буде викуповувати у вас вироблену електроенергію за простою формулою: (Обсяг виробленої електроенергії за місяць - Обсяг споживання вашого домогосподарства)*"зелений тариф". Таким чином, весь надлишок викуповується за «зеленим тарифом» , розрахунок проводиться щомісяця.

ВР України, Закон "Про електроенергетику" від 16.10.1997 N 575/97-ВР

Звичайно ж усіх цікавить питання скільки держава нам готове платити за 1 кВт електроенергії, про це нижче:

  • Ставка «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій промислового призначення: побудованих в 2016 р - 0,16 євро за кВт-год; побудованих в 2017-2019 роках - 0,15 євро за кВт-год.
  • «Зелений тариф» для сонячних електростанцій приватного значення (дахи приватних будинків підсобних приміщень на ділянці) становить: для побудованих в 2016 році - 0,172 євро за кВт-год; а побудованих в 2017-2019 роках - 0,163 євро за кВт-год.
  • Існує також додаткова надбавка до «зеленим тарифом» при використанні в будівництві сонячних станцій компонентів національних виробників, в розмірі 5% або 10%, якщо в будівництво станції включені 30% або 50% українських комплектуючих, відповідно.
  • «Зелений тариф» прив'язаний до курсу Євро, для приватних сонячних електростанцій і для підприємств, що в свою чергу дозволяє убезпечити свій заробіток від курсових коливань.
  • Максимальна потужність станцій для приватних домогосподарств становить 30 кВт.

І на завершення, привожу схему підключення зеленого тарифу для приватних осіб:

- Купівля і монтаж сонячної станції

- Подача заяви і схеми підключення в Обленерго

- Узгодження Обленерго схеми підключення

- Надання від Обленерго рахунку на оплату послуг облаштування вузла лічильників

- Установка і введення в експлуатацію вузла лічильників після оплати рахунку Обленерго (5 днів)

- Укладення договору про купівлю продажу електроенергії

Рекомендовані товари

Мережева сонячна станція 30 кВт Standard на землі

Мережева сонячна станція 30 кВт Standard на землі

Мережева сонячна станція 30 кВт Standard на землі - сонячна електростанція, яка використовується для продажу електроенергії за зеленим тарифом або для забезпечення електрикою власних потреб. Сонячні панелі розташовуються на наземній констру..

460874 грн.

Мережева сонячна станція 15 кВт Standard на похилому даху

Мережева сонячна станція 15 кВт Standard на похилому даху

Мережева сонячна станція 15 кВт Standard на похилому даху - сонячна електростанція, яка використовується для продажу електроенергії за зеленим тарифом або для забезпечення електрикою власних потреб. Полікристалічні сонячні панелі розташовуют..

235376 грн.

Мережева сонячна станція 10 кВт Standard на похилому даху

Мережева сонячна станція 10 кВт Standard на похилому даху

Мережева сонячна станція 10 кВт Standard на похилому даху - сонячна електростанція, яка використовується для продажу електроенергії за зеленим тарифом або для забезпечення електрикою власних потреб. Полікристалічні сонячні панелі розташовуют..

173228 грн.